Uncategorized

Jak dobrać stanik?

Zastanawiasz się jak dobrać stanik? Jeśli tak, zaliczasz się do grona kobiet, które głowią się i troją, żeby znaleźć dla siebie coś odpowiedniego. Każda dziewczyna, marzy o kwiatach lub staniku idealnym. Dlatego właśnie mierzy się chociażby raz życiu. Niestety, taka częstotliwość to absolutnie za mało. Rozmiar, powinniśmy zweryfikować chociażby raz na rok. Większość kobiet, nie jest świadoma swojego ciała i wciąż nie wyszła ze schematycznych rozwiązań. Dla nich, miseczka A jest jedynym słusznym rozwiązaniem dla bardzo małego biustu, z kolei B starczy w pełni dla średniego, a C usatysfakcjonuje panie o bardziej bujnym biuście.A już najlepiej to ubrać na to wszystko stanik samonośny. Nic bardziej mylnego!

Pora dowiedzieć się, że rozmiary stanika składają się z dwóch części. W skład tych elementów wchodzi numer oznaczający obwód pod biustem i literki. Symbolizują one wielkość, ale nie jest to wielkość piersi jak większość myśli. Wartość ta to nic innego jak różnica między obwodem pod i w biuście.

Warto wiedzieć zatem, że literka A oznacza różnicę około 2,5 centymetrów, podczas gdy B to już 5 centymetrów różnicy, a literka C pokaźne 7,5 centymetrów i tak dalej, bo jak wiemy, na tym nie kończą się rozmiary biustonoszy. Przy najbliższej okazji, kiedy będziesz w sklepie, weź do ręki biustonosze w dwóch rozmiarach. Dla przykładu niech będzie to stanik 70A i 85A. Wtedy zobaczysz, o czym mowa. Mimo tego samego znaku literowego, miseczki są przeznaczone do zupełnie innej wielkości biustu. Skąd taka rozbieżność? Wynika ona z tego, że obydwa biustonosze, są przygotowane dla kobiet, które między obwodami mogą pochwalić się różnicą tylko 2,5 centymetrach. Niemniej jednak, jeden z nich, powinien należeć do osoby z wymiarami 73/75,5, a z kolei nasz drugi wzór ma wymiary 90/92,5 cm. Teraz już wiesz, że rozmiar miseczki nie jest równoznaczny z rozmiarem piersi.

Nie musisz łapać się za głowę. Wbrew obawom, wybór stanika nie ma nic wspólnego z czymś skomplikowanym. Zakup stanika, powinien kojarzyć się przyjemnie każdej kobiecie, bez wyjątku. Dla każdej z kobiet, na samym początku, rozmiary stanika wyglądały jak dziwne i niezrozumiałe zestawy liczb wraz z cyframi. Teraz nadszedł czas na sprawdzenie obwodu. Czym tak naprawdę jest obwód? Otóż obwód to część biustonosza, która w perfekcyjnie dobranej bieliźnie, powinna wykonywać blisko 80 procent całej pracy, stanika.

Wiele kobiet, niestety mylnie twierdzi, że ogrom zadania, spoczywa na ramiączkach, co nie jest prawdą. To właśnie z tego względu powinna być dopasowania i odpowiednio ciasna. Aby tego dokonać należy zmierzyć się najzwyklejszą miarą krawiecką pod biustem, w takim sposób, aby leżał on równolegle do podłogi. Następnie, kobieta wyrównująca pomiary, powinna otrzymaną liczbę zaokrąglić w dół aż do najbliższej liczby, która będzie podzielna przez 5. Dla przykładu, jeśli Twój wynik to 77, wybierasz 75, z kolei gdy wyszło Ci 82, decydujesz się na 80, proste prawda? Dzięki temu, wiesz już, jaki powinien być rozmiar obwodu Twojego idealnego stanika. Zatem pora na zakupy!

Wybierz stanik zgodny z obwodem i przymierz go. Podczas przymierzania, musisz zwrócić uwagę na to, czy jest możliwe jego odciągnięcie od ciała. Jeśli okazuje się, że swobodnie wciśniesz pod niego więcej niż dwa palce, to powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Pomyśl o bardziej ciasnym obwodzie! Bardzo ważne, abyś zapinała się na pierwszy rząd haftek. Jeśli w takim przypadku, obwód, utrzymuje się równolegle do paska od spodni, gratulacje! Właśnie znalazłaś perfekcyjny stanik, teraz pora wyjść na miasto, bo świat czeka na Ciebie otworem!

Ale od początku. Żeby łatwiej było Ci dobrać stanik, postanowiliśmy od początku do końca, prześledzić wszystkie wskazówki. Będzie Ci o wiele łatwiej znaleźć odpowiedni stanik jak zapamiętasz każdy krok. No to do dzieła. Co robi Kamila, żeby dowiedzieć się, jaki stanik powinna kupić? Przede wszystkim, pierwsze swoje kroki kieruje w stronę sprawdzenia obwodu pod biustem. Jak wynika z obserwacji, Kamili miarka wskazuje 83 cm, a wynik ten, dziewczyna zaokrągla w dół, do 80 i taki właśnie obwód stanika postara się znaleźć na miejscu w sklepie.

Wówczas, musisz wiedzieć, że pas biustonosza leży równolegle do podłogi. Nie jest wskazane, gdy pas podnosi się w łukowaty sposób, kiedy Kamila podnosi ręce. Następnie Kamila, mierzy się w biuście i otrzymuje wynik 88 cm. Teraz, odejmuje dwie wartości, (obwód w centymetrach w biuście od obwodu pod biustem, i jak każdy zauważył zostaje 5 cm reszty. 5 cm reszty daje miseczkę B. W takim razie, nasza bohaterka Kamila, powinna mierzenie stanika rozpocząć od rozmiaru 80B. Jeśli wygląd obwodu jest doskonały, ale stanik lekko odstaje od klatki piersiowej, Kamila, powinna zmierzyć rozmiar 80C. W obecnej wersji jest znacznie lepiej. Kamila, wie że powinna poszukiwać wymarzonych staników w rozmiarze 80C, brawo!

Co w sytuacji, gdy dobrany stanik niby jest fajny, ale targają Tobą wątpliwości? A może mimo przeczytania poradnika nie jesteś pewna, czy zrozumiałaś wszystkie wskazówki? Nie martw się! Możesz skontaktować się z naszą brafitterską komnatą porad!

Jeśli brzegi miseczek wcinają Ci się w piersi to pora na zmiany. W takiej sytuacji koniecznie zastanów się nad kupnem większego rozmiaru miseczki. Możesz również przeanalizować zmianę kroju stanika na bardziej zamknięty. Ciekawym pomysłem będzie sprawdzenie balkonetki, bądź jednego z modeli miękkich biustonoszy z elastycznej koronki.

Kiedy miseczka się marszczy, bądź między ciałem a nia pojawia się wolna przestrzeń, nie czekaj i spróbuj zmierzyć mniejszy o jedną miseczkę biustonosz. Możesz również poszukać bardziej odpowiedniego kroju.

Podczas sytuacji, gdy obwód tworzy łuk na plecach, mogło przytrafić Ci się wybranie zbyt dużego obwodu. Wtedy Twoje zadanie polega na wybraniu stanika o jeden rozmiar mniejszego w obwodzie i o jeden większego w miseczce. Czyli na przykład zamiast rozmiaru 75D, wybierz następnym razem rozmiar 70E.

Oprócz tego, bardzo często zdarza się, że kobiety nie mogą dopiąć się na pierwszy rząd haftek. Wtedy obwód stanika jest zbyt ciasny. Wówczas, konieczne będzie wybranie rozmiaru większego o jeden obwód wraz z miseczką mniejszą również o jeden rozmiar. W takiej sytuacji zamiast rozmiaru 75 C, wybierz 75B.

Kiedy spadają Ci ramiączka niczym się nie przejmuj, wystarczy, że je wyregulujesz i będą krótsze:)

Z kolei gdy ramiączka bardzo nieprzyjemnie wpijają się w Twoje barki, możesz je wyregulować, bądź sprawdzić czy obwód biustonosza nie jest zbyt duży. Taka sytuacja ma miejsce najczęściej wtedy, gdy przez złe dobranie stanika, to właśnie ramiączka, muszą utrzymywać prawie cały ciężar biustu.

Natomiast, w przypadku, gdy fiszbiny od stanika leżą na piersiach zamiast pod nimi jest to równoznaczne z tym, że miseczki są dla Ciebie nieodpowiednie. W takim wypadku, zamiast trzymać biust, są dla niego dodatkowym obciążeniem.

Jeśli piersi uciekają dołem, pod fiszbinami, koniecznie zdecyduj się na znacznie bardziej ciasny obwód. W przypadku gdy i to nie pomaga, zdecyduj się na inny krój stanika.

W przypadku gdy, mostek stanika jest oddalony od klatki piersiowej, oznacza to, że Twoim wyborem padł zbyt mały stanik, rozmiar miseczki jest nieodpowiedni, bądź krój, na który się zdecydowałaś nie jest dla Ciebie. Dopasuj swoje zakupy do swojej budowy i przed każdym zakupem przymierz dany model.

Z kolei, kiedy widzisz na miseczce pod piersią załamanie, oznacza to, że dno miseczki stanika, który padł Twoim wyborem nie pozostaje w całości zapełnione. W takim przypadku, zastanów się nad zmianą stanika. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na to, ze zbyt płytko wykrojone miseczki, jak na budowę Twojego biustu wyglądają nieestetycznie i nie spełniają swojej funkcji.

Podczas, gdy jedna pierś wydaje się być niezbyt dobrze ułożono w stosunku do drugiej to najprawdopodobniej zaliczasz się do pokaźnego grona kobiet z asymetrycznymi piersiami. W takiej sytuacji, może w miseczkę, w której zlokalizowana mniejsza pierś włożyć profesjonalną wkładkę korygującą. Jak wygląda taki przedmiot? Bez obaw, nie rzuca się w oczy. To identyczne wkładki jak te, które znajdują się w biustonoszach typu push-up!

Teraz, świat brafitterek i dobrze dopasowanej bielizny damskiej nie ma przed Tobą żadnych tajemnic. Gratulujemy, że dotrwałaś do końca! Dzięki czemu, od zakończenia lektury tego poradnika, zaliczasz się do świadomych kobiet, które wiedzą w jaki sposób pokazać swoje piękno i kobiece atuty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *